17 Kasım Dünya Prematüre Günü

Güncelleme Tarihi: 08.06.2018

MUCİZELER BÜYÜYOR

Çorlu Özel Vatan Hastanesi 17 Kasım Prematüre Farkındalık Günü etkinliği düzenledi. Yoğun katılım içinde geçen etkinlikte konuşan Hastane Genel Müdürü Soner Erkan, mucize bebekleri bir araya getirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

17 Kasım Dünya Prematüre Farkındalık Günü sebebi ile Özel Vatan Hastanesi’nde prematüre doğan çocuklar ve ailelerinin yoğun katılımı ile Trend Arena AVM’de etkinlik gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte prematüre çocuk babası olduğunu ve aileleri de çok iyi anladığını kaydeden Özel Çorlu Vatan Hastanesi Genel Müdürü Soner Erkan, “2. yılımızda bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Dünyada her yıl 17 Kasım tarihinde kutlanan Dünya Prematüre Günü’ne hepiniz hoş geldiniz. Dünyaya gelen prematüre çocuk babası olarak sizlerin neler hissettiğini, hangi duyguları taşıdığını çok iyi bilmekteyim. Benim kızımda prematüre olarak dünyaya geldi ve yeni doğan bakım ünitesinde işte buradaki mucizelerimiz büyüyor ekibinin ellerinde sağlıklı bir şekilde bizimle birlikte oldu. O nedenle bugünün önemi gerçekten benim, ailem ve kızım için de çok büyük” dedi.
PASTA KESİLDİ
Program sunuculuğunu Özel Çorlu Vatan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Hilal Bak’ın yaptığı etkinlikte Yeni Doğan Bakım Ünitesi Sorumlu Uzm. Dr. Çağatay Kabak, Başhemşire Aynur Mandalas, Yeni Doğan Sorumlu Hemşireleri Deniz Gür, Tuğba Biçici ve görevli hemşireler 2. yıl pastalarını kesti. Program devamında hemşirelere göstermiş oldukları üstün başarılı çalışmalarından dolayı da plaket takdim edildi.
DUYGULARINI YAZDILAR
Etkinlik süresince sihirbaz gösterisi ve çeşitli programlar düzenlendi. Etkinlik alanında bulunan anı defterine de aileler, doğumdan sonra yaşadıkları duygularını aktardı.
AİLELER TEŞEKKÜR ETTİ
Özel Çorlu Vatan Hastanesi’nin düzenlediği Dünya Prematüre Farkındalık etkinliğine katılan aileler hastane yönetimi, doktorlar ve hemşirelere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.